2024. április  20., szombat, Tivadar

Kettős könyvbemutató - író-olvasó találkozó dr. Bucur Nicolae szerzővel

2013 ÁPR

Április 26-án délután 18 órától kettős könyvbemutatóra várjuk az olvasóközönséget. Dr. Nicolae Bucur műkritikus, egyetemi tanár és Dr. Constantin Catrina zenetudós, népzenekutató „Tezaur de etnografie şi folclor în judeţele Covasna şi Harghita" című néprajzi tanulmánykötetét, valamint Dr. Nicolae Bucur „Ademenirea Timpului" (Editura Eurocarpatica, 2012) című, válogatott publicisztikai írásait tartalmazó kötetét mutatjuk be.

A köteteket bemutatják: Dr. Constantin Secară zenetudós, Dr. Balázs Lajos kutató, egyetemi tanár., Stelian Busuioc tanár, publicista. A találkozó szervezői: Hargita Megye Tanácsa, Kájoni János Megyei Könyvtár, Hargita Megye Tanfelügyelősége.

Varró Dániel lesz könyvtárunk vendége április 26-án

2013 ÁPR

A Könyvtári napok keretében április 26-án, pénteken 13 órától  Varró Dániel budapesti  költő, műfordító, a Túl a Maszat-hegyen (2003) és a Szívdesszert (2007) című kötetek népszerű szerzője találkozik olvasóival a Kájoni János Megyei Könyvtár előadótermében.

Szeretettel várunk mindenkit a verses beszélgetésre.  Meghívottunk beszélgetőtársa  Lövétei Lázár László költő. Varró Dániel  A könyv utóélete program keretében, a budapesti Szépírók Társasága támogatásával, erdélyi körútja részeként látogat városunkba a sepsiszentgyörgyi Bod Péter Megyei Könyvtár szervezésében.

Varró Dániel 1977-ben született Budapesten. Költő, műfordító, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészkarának magyar–angol szakán végezte tanulmányait.

2003-ban jelent meg a Túl a Maszat-hegyen című verses meseregénye, amelynek báb-musical előadásához Presser Gábor írt zenét, és amelynek színházi ősbemutatóját a kolozsvári Állami Magyar Színházban tartották 2006-ban. 2007-ben megjelent verskötete, a Szívdesszert  akár egy érzelmi kisenciklopédia, változatos költői formákban járja körül a szerelem külső és belső helyszíneit.

A Kerge ABC (2008) az óvodás és kisiskolás gyermekeket segíti az ábécé elsajátításában, Szabó T. Annával és Tóth Krisztinával közös munka.

Akinek a lába hatos, Akinek a foga kijött 2011-ben megjelent kötetei, a „korszerű gyermekmondókákat” nagyobbik fia, Misi ihlette.

Idén megjelent, Agócs Írisszel közös munkája a Nem, nem, hanem című verskötet.