2024. április  24., szerda, György

JUBILEUMI TÁRLAT – CSATA JENŐ GRAFIKUS 50 ÉVES

2013 JúL

A Kájoni János Megyei Könyvtár és Hargita Megye Tanácsa  szeretettel vár minden érdeklődőt tárlatmegnyitóra a Kájoni János Megyei Könyvtár előadótermébe, 2013. július 5-én, pénteken 18 órára. A megnyitón Csata Jenő munkásságát Bács Béla János méltatja, Bartha Lóránd verset mond, Kelemen Gábor hegedül.

A kiállítás július 6-ától megtekinthető a Kájoni János Megyei Könyvtár nyitvatartási ideje alatt.

"A gyergyócsomafalvi származású Csata Jenő festő-grafikus 1990 óta él és alkot Csíkszeredában. Alapító tagja a Lépések színekben és formákban a művészetért Alapítványnak, évente többször is részt vesz hazai és magyarországi alkotótáborokban, valamint kiállításokon. A művészetkedvelő csíki közönség számára Csata Jenő neve és munkássága ismerős, hiszen rendszeresen bemutatkozik alkotásaival egyéni kiállításokon és csoportos tárlatokon egyaránt. Alkotó tevékenységére jellemző, hogy folyamatosan valami újat keres, különböző művészi technikákat próbál ki, igyekszik más és más kifejezőeszközökkel megjeleníteni közölnivalóját. Jelen tárlat azonban minden eddigi bemutatkozástól jelentősen különbözik. Első alkalommal nyílik ugyanis lehetőség arra, hogy Csata Jenő évtizedeket felölelő munkásságának sokszínű stílusvilágából egyazon kiállítás keretében kapjunk ízelítőt. A kiállított munkák között megtaláljuk a kezdeti évek ceruza- és tusrajzait, a rákövetkező évekre jellemző olajfestményeket, pasztellképeket és nyomatokat, valamint a néhány éve előszeretettel alkalmazott vegyes technikával kivitelezett alkotásait is. "

Bács Béla János