2024. április  18., csütörtök, Andrea

KÓS KÁROLY, A MŰVÉSZI KOVÁCSOLTVAS FORMATERVEZŐJE - Márton László könyvének bemutatója

2013 SZEPT

A Kós Károly Emlékév jegyében

A 130 éve született Kós Károly páratlanul gazdag életműve bemutatásának számos rendezvényt szentelnek az idei, Kós Károly Évnek nyilvánított esztendő folyamán Erdélyben. 2013. szeptember 25-én, szerdán 18 órától a Kájoni János Megyei Könyvtárban az érdeklődők új oldaláról ismerhetik meg 20. századi kultúránk nagy hatású egyéniségének életművét, amely meghatározó jelentőséggel bír az egyetemes magyar művészetben.

Márton László, műszaki író Kós Károly, a művészi kovácsoltvas formatervezője című könyvét vetítéssel kísérve mutatja be az érdeklődő közönségnek a könyvtár előadótermében. A Gyergyószentmiklóson élő szerző az Erdélyi Múzeum-Egyesület (EME) kutatója, az EME gondozásában, a Tudomány-és Technikatörténeti Füzetek sorozatban megjelent kötetében Kós Károly életművének egyik kevésbé tanulmányozott fejezetével foglalkozik. Márton László Kós formatervezői szemléletét, művészi kovácsoltvas alkotásainak egyéni formanyelvét, ennek gyökereit, kialakulásának folyamatát az erdélyi polihisztor mérnök megvalósult terveinek tükrében vizsgálva, az európai kovácsoltvas művészet kontextusába beágyazva tárja az érdeklődők elé.

Szeretettel várnak minden érdeklődőt a könyvtár előadótermébe!