2024. április  25., csütörtök, Márk

Sebestyén Péter: Tüzet hoztam! Biblikus gondolatok – C év – könyvbemutató

2014 FEB

Sebestyén Péter, Marosvásárhelyen élő római katolikus lelkipásztor legújabb könyve, a kolozsvári Verbum Kiadó gondozásában 2013-ban megjelent Tüzet hoztam! című kötet írásainak, a liturgikus C év heti útravalóinak mindegyike evangéliumi indíttatású. A szerző immár harmadszor vállalkozik arra, hogy bibliai alapokon állva megválaszolja a legégetőbb kérdéseket.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt 2014. február 6-án 17 órára a könyv csíkszeredai bemutatójára a Kájoni János Megyei Könyvtárba. A szerző, valamint az utószót jegyző Balog László jelenlétében Bács Béla János mutatja be a kötetet.

„Lelkünk üdvösségének örök távlatait feszegeti. Ha azt akarjuk tudni, mi a boldogság, hol a helyünk, mit tegyünk, a kötet írásai ebben mind segítenek eligazodni. A szerző tükröt tart, elgondolkodtat, megszeretteti velünk Istent. A kényes témákat sem kerüli, a rendszeres templomba járók mellett baráti jobbot nyújt „a maguk módján vallásosoknak", az igazságot keresőknek, megszólítja a csalódottakat és a hitetleneket is. Az írások mindegyike korszerű, személyes, mai nyelven szól, ráhangol „Jézus hullámhosszára", nevünkön szólít. Megrendülten adjuk meg magunkat, és végül a napkeleti bölcsekhez hasonlóan mi is más úton térünk haza." – olvashatjuk a kötetet ajánló sorokat a borítón.