2024. április  23., kedd, Béla

Kivégezzük nagyapádat – regényes est, Szávai Géza könyvheti regényének bemutatója

2014 ÁPR

Szávai Géza erdélyi származású Déry Tibor-díjas budapesti író Kivégezzük nagyapádat című új regénye a 2014-es budapesti Ünnepi Könyvhétre jelent meg. A csíkszeredai irodalombarátoknak a szerző a Kájoni János Megyei Könyvtárban szervezett, dedikálással, felolvasással egybekötött regényes estjén mutatja be a könyvet április 28-án, hétfőn délután hat órakor.  A bemutató helyszínén kedvezményesen megvásárolható a kötet.

Szávai Géza tömör szerzői pályaképe a Pont Kiadó honlapján érhető el:

Szávai Géza 2014. április 28-30. között Csíkszeredában, Borszéken és Gyimesközéplokon is találkozik gyerek- és felnőtt olvasóközönségével. A találkozó-sorozat szervezője a Kájoni János Megyei Könyvtár, Hargita Megye Tanácsának támogatásával.

Burgum Bélus Csíkban nyomoz – Szávai Géza író találkozik gyerekolvasóival

2014 ÁPR

Szávai Géza, mint minden író, természetesen a gyerekeknek is ír. „Mindannyian egyformán gyermek-származásúak vagyunk." - vallja az író, akivel a Kájoni János Megyei Könyvtárban 2014. április 28-án, hétfőn 12 órakor újra találkozhatnak csíkszeredai gyerekolvasói. A gimnazisták korosztálya számára szervezett interaktív találkozón saját meséskönyveit mutatja fel Szávai Géza a gyerekeknek, az Én ne lennék eszes gyerek?, A Zöld Sivatag vőlegénye és a Burgum Bélus nyomozásai sorozat füzeteit.

Ám az írót nagyon érdeklik a gyerekek, akikkel találkozik. És engedi, kéri, hogy a gyerek is megmutassa, mire képes. Így a gyerekek is felmutathatják kreatívitásuk gyümölcseit ezeken a felszabadult hangulatú találkozókon. A Szávai Géza alapította Háry János Akadémia – az eszes, vidám füllentők gyülekezete teljes erőbedobással üzemel minden találkozón.
Szeretettel várnak a találkozóra minden eszes, vidám füllentőt!

Szávai Géza 1950-ben született a székelyföldi, Hargita megyei Küsmödön. Egyetemi tanulmányai után rövid ideig tanított, majd újságíróként és szerkesztőként dolgozott.1988 óta Budapesten él. 1995-ben megalapította a könyveket és folyóiratokat sok nyelven kiadó PONT Kiadót. Prózát és esszét ír. Fontosabb regényei: Séta gramofonzenére (1985, 2006); Oszlik a bál (1986,1990); Ki látott minket meztelenül? (1998). Székely Jeruzsálem. Esszéregény az identitásról (2000, megjelent román és francia kiadásban is, előkészületben lengyel és német nyelven). A regény ötödik kiadása 2013 karácsonyára jelent meg. Aletta bárkája (2006, 2007); A Valaki átment a havon (2008) című könyvével kezdte publikálni Kisregények és nagyregények című regénysorozatát, amelynek legutóbbi kötete a Csodálatos országokba hoztalak. (2013) , Múlt évezred Marienbadban (2009); 2013 karácsonyára A nagy átmenetelés - vígregények kötetével gazdagodik a Kisregények és nagyregények prózai sorozata. Kivégezzük nagyapádat című legújabb regényét a 2014-es Ünnepi Könyvhéten mutatták be Budapesten.
Szávai Géza tömör szerzői pályaképe a Pont Kiadó honlapján érhető el: