2024. április  20., szombat, Tivadar

TÉLI TÁJAK - Miklós István (Indián) festő-és tetoválóművész egyéni tárlata

2015 JAN

Téli tájak címmel nyílik Miklós István (Indián) csíkszeredai festő-és tetoválóművész egyéni festészeti tárlata a Kájoni János Megyei Könyvtárban. A kiállítást Bács Béla János nyitja meg. A megnyitóra szeretettel várnak minden érdeklődőt a könyvtár előadótermébe, 2015. január 14-én, szerdán délután 18 órakor. A könyvtár nyitvatartási ideje alatt, január 15-étől látogatható a kiállítás.

A székelyudvarhelyi születésű festőművész gyerekkora óta fest, rajzol. Iskolai tanulmányai elvégzése után a gyimesfelsőloki Tímár Károly tanítványaként végezte el a művészeti iskolát grafika és festészet szakon. Termékeny munkássága során olajfestményeket, pasztell- és akvarellképeket, valamint falképeket is fest. Alkotásait pasztellel, olajjal, akrillal készíti, használja az airbush (légecset) technikát is. Számos hazai és külföldi csoportos, illetve egyéni kiállításon vett már részt, Csíkszeredában és környékén jelenleg is több állandó kiállítása van. Miklós István kedvelt témái a természet és annak szerves részét képező ember és környezete, ezek kapcsolata, a hagyományok, az erdélyi táj és kultúra. Munkáira jellemző a sokszínűség, az élénk színhasználat. Nagy gonddal festi meg a természetben megtalálható gazdag formák minden kis részletét.

A Csíkszerdában élő Miklós István a festészet mellett tetoválással is foglalkozik, főállásban tetoválóművészként dolgozik, szabadidejében fest és fotózik.