2024. április  16., kedd, Csongor

MIKLÓS ISTVÁN (INDIÁN): TATTOO SZTORIK – könyvbemutató és illusztráció-kiállítás

2017 MáRC

Miklós István (Indián) festő-és tetoválóművész könyvbemutatóval egybekötött illusztráció-kiállításának megnyitójára várják az érdeklődőket 2017. március 9-én, csütörtökön délután 17 órára, a Kájoni János Megyei Könyvtár előadótermébe. A Csíkszeredában élő, székelyudvarhelyi származású Miklós István szabadidejében fest és fotózik, főállásban tetoválóművészként dolgozik. Tattoo sztorik címmel megjelent kötetében 27 éves munkássága alatt megtörtént, tetováláshoz kapcsolódó érdekes vagy humoros történeteit jegyezte le. Bács Béla János mutatja be a kötetet és nyitja meg a könyvben szereplő illusztrációkat bemutató tárlatot. A rendezvényen közreműködik: Krizbai Imre (akusztikus gitár).

Miklós István (Indián)1969-ben született Székelyudvarhelyen, 1999-től csíkszeredában él családjával. Gyermekkora óta fest és rajzol. Iskolai tanulmányai elvégzése után a gyimesfelsőloki Tímár Károly tanítványaként végezte el a művészeti iskolát grafika és festészet szakon. Munkáira jellemző a sokszínűség, az élénk színhasználat. Alkotásait pasztellel, olajjal, akrillal készíti, használja az airbush (légecset) technikát is. Számos hazai és külföldi csoportos, illetve egyéni kiállításon vett már részt. Több állandó kiállítása is van Csíkszeredában és környékén. A Romániai Tetoválók Szövetségének alapító tagjai közé tartozik.