2024. április  24., szerda, György

„A SZENT, AZ OLVASÓ, A POSTÁS ÉS A KÖLTŐ”

2018 SZEPT

2018. szeptember 13-án, csütörtökön délután 5 órától Luzsi Margó, az egri Bródy Sándor Könyvtár könyvtárosa, az E' mese vár olvasásnépszerűsítő program működtetője, a Mesélj nekem könyvsorozat szerkesztője, meseterapeuta mesél kicsiknek és nagyoknak a Kájoni János Megyei Könyvtár előadótermében. A négy mese amit elmond, a világ négy tájáról való. A lélekfrissítő történetek négy, kevéssé ismert magyar mesés élettörténetéről szólnak. Gyermekeknek, felnőtteknek, családoknak ajánljuk.

2014-ben Luzsi Margó, Boldizsár Ildikó és Csóka Judit megalapította a Mesegyesületet. Luzsi Margó az egri Bródy Sándor Könyvtárban heti 5-10 alkalommal tart meseterápiás foglalkozásokat gyerekeknek, havonta pedig családi mesekört és felnőtt mesekört. Kilenc éve mesecsoportokat vezet heti rendszerességgel az egri börtönben, kéthetente pedig szegregált körülmények között élő gyermekek számára. Kerecsenden havonta mesél integrált roma-magyar felnőttcsoportnak; alkalmanként pedig idősek számára a Gondozási Központban. Az elmúlt két évben 32 előadást tartott szerte az országban. Legfontosabb eredményének tekinti, hogy a mesékkel, meseterápiával végzett munka a mindennapok gyakorlata lett az utóbbi években a Heves megyei települési könyvtárakban, illetve a könyvtárral együttműködő intézmények egy részében. A meseterápia mint speciális szakterület elismerést nyert a könyvtár munkatársai körében, a szakma működését számon tartják, a közgondolkodás részévé vált. A mesélés és mesemondás Margó munkásságának köszönhetően napi gyakorlattá vált ezekben az intézményekben.
Források: E'mesevár

Mesélj nekem. Manó Könyvek