2024. április  19., péntek, Emma

JÁTSSZUNK EGYÜTT! – családbarát klubtevékenység a könyvtárban

2019 NOV

„Játsszunk együtt, érezd jól magad a könyvtárban! Szeretnéd hasznosan, kulturált környezetben tölteni a szabadidődet? Szeretnél jó hangulatú közösségben, családod körében társasjátékozni? Gyere a Kájoni János Megyei Könyvtárba, hozd magaddal testvéredet, szüleidet, nagyszüleidet, rokonaidat, barátaidat!" November minden második péntek délutánján, 8-án és 22-én 16 órára várjuk közös játékra a jelentkezőket. A résztvevők kipróbálhatják a különböző stratégiai, ügyességi, logikai játékokat, fejlesztve ezáltal kreativitásukat, kommunikációs, problémamegoldó és döntéshozó készségüket. A szokásokon, népi mesterségeken alapuló társasjátékok segítségével megismerkedhetnek a térségben található értékekkel, hagyományokkal. Részletek:

A családi körben, együtt töltött idő fontos a gyerek fejlődése szempontjából, fejleszti az összetartozás érzését, közösségépítő szerepe van. A Kájoni János Megyei Könyvtár a Pro Libris Könyvtári Egyesülettel közös szervezésben indította el új családbarát programját 2019 őszétől. A program főtámogatói Hargita Megye Tanácsa, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség és a Communitas Alapítvány. A klubtevékenység rendszeres időközökben, igény szerint alakul. A részvétel ingyenes, előzetes bejelentkezés szükséges. Érdeklődni lehet a következő telefonszámon: 0266-371.988, vagy személyesen a könyvtár gyermekrészlegén.