2024. április  26., péntek, Ervin

JOANNES KÁJONI 390 – Ex libris pályázat díjazása és kiállítás

2019 DEC

A Joannes Kájoni 390 emlékév és a Könyv éve jegyében, Hargita Megye Tanácsának támogatásával hirdetett képzőművészeti pályázatot diákok számára a Kájoni János Megyei Könyvtár, Joannes Kájoni 390 címmel. A pályázatra beeérkezett alkotásokból készülő kiállítás megnyitóra 2019. december 3-án, kedden 17 órára várjuk a pályázó diákok és tanáraik mellett az érdeklődő közönséget a könyvtár előadótermébe.
A megnyitó alkalmával adják át a díjakat a szakmai zsűri által legjobbnak ítélt alkotások készítőinek. Hargita Megye Tanácsának anyagi támogatásával a pályamunkákat két kategóriában díjazzák, a 14-15 évesek és a 16-18 évesek korcsoportjában. Részletek:

A pályázat kiírói szerint a 17. századi tudós ferences személyisége által hordozott értékek ma is időszerűek, olyan életpéldát jelenthetnek, amellyel képesek azonosulni a mai fiatalok is, az ex libris műfaja, témája alkamas lehet a Kájoni János életéhez, személyiségéhez, műveihez kapcsolható motívumok kreatív, művészi megjelenítésére.

Összesen 49 alkotás érkezett a pályázatra, a csíkszeredai Nagy István Művészeti Szakközépiskola, a székelyudvarhelyi Palló Imre Művészeti Szakközépiskola és a gyergyószentmiklósi Tanulók Háza diákjai küldtek be pályamunkákat, amelyeket képzőművészekből álló szakmai zsűri értékelt. A zsűri tagjai: Csillag István grafikus, Csillag Imola textilművész, Koszti István-Miklós, festőművész és grafikus, valamint Nagy Edina textilművész. A legjobb alkotások készítői értékes könyvcsomagban részesülnek, amelyek képzőművészeti szakkönyveket, albumokat tartalmaznak.
A kiállítás megnyitóján zenei műsorral közreműködnek: Szabó András, Ványolós Orsolya és Ványolós András, akik Kájoni János zenei hagyatékából szólaltatnak meg dallamokat előadásukban.