2019. január  16., szerda, Gusztáv

Fotógaléria

/  A spanyolországi Valladolidban szervezett nemzetközi találkozón számoltunk be digitalizálási eredményeinkről, online adatbázisainkról

2018 JúN

2018. június 19. és 22. között került sor a spanyolországi Valladolidban a CD-ETA – „Collaborative Digitization of Natural and Cultural Heritage" európai uniós projekt keretében az ötödik tematikus szemináriumra. A projektben Hargita Megye Tanácsa partnerként vesz részt. A spanyolországi szakmai egyeztetés tematikáját a könyvtárak és levéltárak digitalizációja képezte, házigazdája pedig ezúttal a spanyolországi partner, a Santa María la Real Alapítvány projektcsapata volt.

A találkozón Hargita Megye Tanácsának képviseletében Zonda Erika projektmenedzser, a Programok, projektet és közbeszerzések vezérigazgatóságának vezetője és Iochom Zsolt, a projekt marketingfelelőse vett részt. Munkatársunk, Máthé Izabella könyvtáros mutatta be a megyei tanács alintézményeként működő Kájoni János Megyei Könyvtár digitalizációs tevékenységét, illetve az intézmény törekvéseit regionális online tartalmak, a Hargita megyei regionális adatbázisok közzététele terén.

<< < 2019 JANUÁR > >>