2024. április  20., szombat, Tivadar

Nemzetközi felolvasóest a könyvtárban a második Flying Freedom Festival keretében

2016 AUG

Izgalmas többnyelvű eseménynek, a kultúrák találkozásának adott otthont 2016. augusztus 4-én, csütörtökön délután 16 órától a Kájoni János Megyei Könyvtár. A nemzetközi irodalmi esten a Flying Freedom Festival (FFF) művészei olvastak fel anyanyelvükön, saját költőiktől. A nemzetközi fesztivál második csíkszeredai kiadását az idei Csíkszeredaia Városnapok keretében szervezte meg a Bábu Egyesület.

A hangulatos többnyelvű irodalmi esten elhangzottak Vaclav Hrabe, Fernando Pessoa, Florbela Espanca, Arthur Rimbaud, Ghassan Zaqtan és mások versei, illetve ezek fordításai. Utolsónak William Shakespeare 6. szonettjét  7 nyelven szólaltatták meg a jelenlevő művészek.

A 2. csíkszeredai FFF-ről a Maszol.ro is beszámolt:

"Apró, de találkozásra helyet és időt biztosító fesztivál vár rád, mely összehoz embereket a világ minden tájáról – fogalmazott  a 2. FFF, azaz Flying Freedom (Szárnyaló Szabadság) Fesztivál meghívójában Deák Réka bábművész. A rendezvényt szervező BÁBU Egyesület elnöke csíkszeredai születésű, Prágában élő művész, aki az egyesület révén immár második éve hoz el egy ingyenes rendezvénysorozatot Csíkszeredába. Amit eddig láttunk a munkájukból, így foglalható össze: szárnyra keltik a képzeletet, a saját labortitkaikat is megosztják, sőt: tanítják is.

A csoport egyik állandó tagja a Jordánia fővárosából, Ammánból származó Husam Abed. Szintén Prágában él, és a Művészeti Akadámián alternatív- és bábszínházi rendezői szakon végzett.

Ez a baráti társaság a prágai egyetemen tanulva verődött össze, és azóta mindenki  Ő az, aki elmagyarázza a technikákat. Es kicsit olyan az egész FFF-műhely itt Csíkszeredában, mint egy mesterkurzus.a saját országában megszervezi az FFF-et pályázatokból, partner helyszínekkel, intézményekkel. Idén az RMDSZ – Communitas Alapítvány támogatta a csíki kirajzásukat."