2024. április  20., szombat, Tivadar

SZÉP VERSEK A MAGYAR NYELV NAPJÁRA: A középiskolások olvasókörén kedvenc verseikből olvastak fel a diákok

2016 NOV

A Magyar Nyelv Napja megünneplésére szervezett csíkszeredai programsorozat részeként 2016. november 15-én délután Szép Versek címmel a Kájoni János Megyei Könyvtárban a középiskolás diákok olvasókörének tagjai kedvenc magyar verseikből olvastak fel. Klasszikus és kortárs magyar költőktől olyan verseket választottak a diákok, amelyek nyelvünk szépségét vagy játékosságát mutatják meg, néhányan közülük saját alkotásaikat is megosztották a hallgatósággal.

Ünnepélyes és ugyanakkor vidám, játékos hangulatban zajlott a versek felolvasása. A klasszikusok közül József Attila, Ady Endre, Arany János, Szabó Lőrinc, Pilinszky János, Szilágyi Domokos, Szemlér Ferenc versei hangzottak el, de kortárs költőktől is sokan választottak  verseket. Népszerű volt Kányádi Sándor, Lackfi János, Závada Péter, Kemény Zsófi, és Simon Márton, a slam-poetry hazai neves művelője, André Ferenc verse is elhangzott. A felolvasó diákok a könyvtár diák-olvasókörének rendszeres réztvevői. Néhányan saját verseikből is felolvastak a jelenlevők közül, a találkozó vendége volt a könyvtár felnőtt olvasókörének animátora, Cseke Gábor író.

Hargita Megye Tanácsának támogatása révén minden felolvasó diák ajándékkönyvben részesült a rendezvény végén.