2019. március  18., hétfő, Sándor

"Nyílt nap" esti zárás után a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtárban

2018 OKT

Rendhagyó eseményre, egy másféle nyitásra került sor 2018. október 29-én, 18 órától, a napi közönségszolgálati program után a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtárban.

Ezúttal a könyvtár munkatársai betekintést engedtek a háttérmunkába, beszéltek sikeres pályázatokról, szakmai célkitűzésekről, már létező, valamint a jövőben lehetséges partnerségekről. A legkisebb könyvtárhasználók birtokba vették az újonnan kialakított gyerekklubbot, miközben a szülők, szakemberek, előadóművészek a korai, iskoláskor előtti olvasásra nevelés jelentőségéről értekeztek. Ezt követően, a részvevők a könyvtári szolgáltatásokat segítő műszaki eszközökkel ismerkedhettek. A gyergyói könyvtár felszereltsége pályázati forrásokból gyarapodott, jelenleg okostábla és tartozékok segítik az intézményben zajló oktatási programokat, megfelelő eszközökkel várják az olvasni vágyó gyengénlátókat. A továbbiakban, az olvasószolgálattal kapcsolatos rutinműveletek jelentősen kevesebb időt fognak igénybe venni, mivel az intézmény hamarosan áttér a vonalkódos kölcsönzésre. A szükséges műszaki eszközöhöz kollégáink szintén pályázati úton jutottak hozzá.

<< < 2019 MÁRCIUS > >>