2024. április  20., szombat, Tivadar

SÁNDOR EDIT: KORÁN VIRJADT, KÉSŐN SETÉTEDETT – könyvbemutató

2022 MáJ

Korán virjadt, későn setétedett című, korabeli fotókkal gazdagon illusztrált kötetében Sándor Edit a csíkszentdomokosi idős emberek mesévé szépült élettörténeteit osztja meg. A könyv bemutatójára szeretettel várnak minden érdeklődőt a Kájoni János Megyei Könyvtárba, 2022. május 11-én, szerdán 17 órára. A kötetet bemutatja és a szerzővel beszélget Lázár Csilla, a Spektrum Oktatási Központ és a csíkszentdomokosi Márton Áron Múzeum vezetője. Részletek:

Sándor Edit a felcsíki nagyközség könyvtárosaként évek óta gyűjtögeti a korabeli fotókat, dokumentumokat, és rögzíti az idős emberek történeteit. Most megjelent könyvében a régi fotográfiák által elevenednek fel a huszadik századi falusi élet hétköznapjai és ünnepei, egy-egy élettörténet megrázó vagy derűs momentumai. A keserves vagy derűs történetek, amelyeket megismerhetünk Sándor Edit könyvéből, arra is figyelmeztetnek, hogy beszélgessünk az idősekkel, hallgassuk meg őket.

“Számtalanszor lehetett s lehet ma is hallani az idősebbek szájából: „Bezzeg a mű üdőnkbe nem így vót.” De hogyan is volt?

A földből, a föld után éltek az emberek. Sok gyermek született, „ahányat az Isten adott”. Szegényes, egyszerű körülmények között éltek, „egyformán szegényen”. Kalákában dolgoztak, egymást segítették. Iskolába csak télen jártak a gyermekek, dologidőben nem lehetett. Mindenkinek megvolt a maga feladata, feleselésnek helye nem volt.

"Korán virjadt, későn setétedett". – írja a szerző.

Sándor Edittel a Liget portálon olvashatunk beszélgetést: Mesévé szépült élettörténetek Csíkszentdomokosról

Könyvtárosok módszertani találkozója

2022 MáJ

2022. május 11-én 13.00 órai kezdettel módszertani találkozót tartunk a Kájoni János Megyei Könyvtárban. A részvételt kérjük legkésőbb május 8-ig e-mailben igazolni: bedomelinda@gmail.com címen.