Simon Adri költő, kritikus, szerkesztő. 1974. augusztus 22-én született Szegeden. 1992 és 1998 között tanulmányokat folytatott a József Attila Tudományegyetem magyar, illetve irodalomelmélet és interpretáció speciális képzés szakán. Középiskolai tanári diplomáját 1998-ban kapta meg. A Spanyolnátha, a Magyar Napló, a Parnasszus, az Irodalmi Jelen, stb. szerzője. Verset, kritikát, tárcát, interjút publikál. 2010 és 2014 közt a Gondolat Kiadó szöveggondozója. 2010 és 2012 közt a Dokk irodalmi portál, 2014-től a Holdkatlan szépirodalmi és művészeti portál szerkesztője. 2017-2019 között az Irodalmi Jelen kritikarovatának szerkesztőjeként dolgozott. 2020 óta a Magyar Napló Kiadó könyveit szerkeszti, kéziratait lektorálja. 2022-től Adri és a lótuszevők nevű formációjával zenés irodalmi produkciókat valósít meg, amelyek a verseire épülnek. 2019-ben Bella István-díjban részesült. Kötetei: Komplemente – versek, (Tipp Cult, 2010), Földerengés – versek, (Gondolat, 2015). Tizenöt halál – versek, (Orpheusz, 2020). Az életszatyor és egyéb málhák – kritikák, arcképek, élménycsóvák (Magyar Napló, 2021).
“Számomra a vers modus vivendi és a multiverzum sötét energiája. Frissítőpont a Budapest maratonon és antidepresszáns a nehéz napokon. Gyógyászati segédeszköz és lélekinfúzió. A jó vers élni segít.” – vallja magáról.
(Forrás: Szépírók Társasága
Nagy Zsuka költő, aki ír novellákat és tárcákat is. 1977-ben született Nyíregyházán. Verseivel szinte valamennyi fontos szépirodalmi lapban találkozhatunk. Kötetei: Mégismarionett (Parnasszus Kiadó, 2008), Küllők, sávok (Orpheusz Kiadó, 2017), Pigment (Orpheusz Kiadó, 2018), Tornacipő a stégen (Móricz Zs, Kvt., 2019), Delej (Orpheusz Kiadó, 2021), Les (Mersz könyvek, 2021).
“Szóval, ahogy már mondtam, engem az ember érdekel. És a lélek rezdülései. A miértek, a hogyanok, a megmaradások, a torzulások, az akarások, a kölcsönhatások, a kapcsolódások, a nagy magányok, az ember méltósága, sebezhetősége, kiszolgáltatottsága, jelleme, küzdelmei. És ahogy írtam is már, szeretem a szépet, a nemesen egyszerűt. De értem a tékozlást is. A kétségbeesett, torz rombolásokat. Ezekkel kellene valamit kezdenünk. Közeledni kéne. Úgysem ússzuk, nem is úszhatjuk meg egymást. Sem magunkat. Sok diagram, algoritmus, hálózatiság, digitális programozások, metaverzumok, robotikák mellett – vagy tán helyett – lélekismeretet, lélekanalízist, önismeretet, kellene tanítani a közoktatásban. Véleményem szerint nagyon fontos lenne ez is.”
(Forrás: „Érzelmi logika mentén működöm”– Beszélgetés Nagy Zsuka költővel)
A program támogatói: a Magyar Írószövetség, a Természet és Irodalom Egyesület, a Gondűző Étterem- és Szálloda, a Kájoni János Megyei Könyvtár, a Bod Péter Megyei Könyvtár, az RMDSZ Kovászna Megyei Nőszervezete és Hargita Megye Tanácsa.
A kötetek a helyszínen kedvezményesen megvásárolhatók. Mindenkit szeretettel várnak.