 |
UTOLÉRT AZ IDŐ – Komlóssy József visszaemlékezései – könyvbemutató |
 |
|
Komlóssy József az Európai Tanácsban és más nemzetközi szervezetekben végzett sok évtizedes szakértői munkája révén vált ismertté. Ennek a munkának, a megtett útnak mintegy összegzéseként adta közre visszaemlékezéseit, Utolért az idő címmel. A könyv 2023-ban jelent meg, a Pro Minoritate Alapítvány támogatásával, a Méry Ratio gondozásában. Csíkszeredában, a Kájoni János Megyei Könyvtár előadótermében találkozhatnak az érdeklődők a szerzővel, a 2023. november 24-én, pénteken 17 órakor kezdődő könyvbemutatón. Részletek:
Komlóssy József – ahogy a könyv fülszövegében olvashatjuk – dr. Komlóssy György és Ditrói Puskás Margit elsőszülött fiaként Budapesten, 1936. március 9-én látta meg a napvilágot. De ő, saját bevallása szerint önmagát – édesanyja után – mindenkor gyergyói székelynek vallotta.
Kalandos életútja a Szilágyságból Budapesten át Debrecenig és Sopronig, majd onnan 1956-ban egészen Kanadáig vezetett. 1962-ben hosszabb időre szülőföldjéhez közelebb, Svájcban telepedett le, ahol mint mérnök évtizedekig utakat épített a hegyek között. 1996-ban végleg feladta mérnöki tervezőirodáját Svájcban, hogy minden idejét legfontosabb életcéljának, az egyetemes magyarság szolgálatának szentelhesse. 2020 óta ismét Magyarországon él. A nyolcvanas évek közepétől egyre aktívabb szerepet vállalt nemzetközi szinten kisebbségvédelmi ügyekben, s mindmáig azon dolgozik, hogy hidakat építsen emberek és népcsoportok között. 2004-ben tevékenységét a magyar kormány a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjével ismerte el, 2016-ban a Magyar Érdemrend Tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetésben részesült.
Életcélja ma már az, hogy élete során szerzett tudását, “szellemi zsákmányát” – mint stafétabotot a fiataloknak átadhassa – írja a könyv fülszövegében Flórián László.
|
|
|
 |
NYITVATARTÁS |
 |
HÉTFŐ - PÉNTEK:
8.00 - 18.00
SZOMBAT - VASÁRNAP:
ZÁRVA
 |
Hasznos linkek |
 |
Hargita Megye Tanácsa

Hargita Megyei Kulturális Központ

Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont

Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ
Hargita Népe Kiadó

Hargita Kiadóhivatal – Székelyföld Kulturális Folyóirat

Hargita Megyei Művészeti Népiskola

|
115 éve
1908. december 26. Kászonjakabfalván született Pataki József történész, egyetemi tanár, a történelemtudományok doktora, a MTA tagja. Tovább ►
|
|
90 éve
1933. december 20. Csíkrákoson született Kosz Szilveszter, id. táncmester, koreográfus Tovább ►
|
|
140 éve
1883. december 4. Betfalván született Tompa László költő, műfordító, lapszerkesztő. Tovább ►
|
|
H
|
K
|
SZ
|
CS
|
P
|
SZ
|
V
|
27
|
28
|
29
|
30
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
12
|
13
|
14
|
15
|
16
|
17
|
18
|
19
|
20
|
21
|
22
|
23
|
24
|
25
|
26
|
27
|
28
|
29
|
30
|
31
|
Kérdéseire, a könyvtári szolgáltatással kapcsolatos észrevételeire a könyvtárosok válaszolnak önnek e-mailban, amennyiben Ön kitölti az adatokat.
Kérdezd a könyvtárost
|