Keres
2024. március  29., péntek, Auguszta
Magyar

Könyvtárosi állás– meghatározott időre – 2023. 02.

A Kájoni János Megyei Könyvtár

 versenyvizsgát szervez az alábbi betöltetlen, szerződéses állás elfoglalására, meghatározott időre

Az állás száma és elnevezése, a szervezeti egység megnevezése:

  • 1 (egy) felsőfokú, kezdő, könyvtárosi állás,

Részvételi feltételek:

  • egyetemi végzettség záróvizsgával;
  • szakmai tapasztalat nem szükséges
  • legalább egy idegen nyelv közép szintű ismerete az Európai Unió hivatalos nyelvei közül

A versenyvizsga időpontja:

2023 február 21, 12.00 óra írásbeli vizsga

2023 február 23, 10.00 óra szóbeli vizsga

Helyszín: Kájoni János Megyei Könyvtár, Csíkszereda, Stadion u. 1/bis

Teljes munkaidős állás 8 óra/nap, 40 óra/hét.

A 1336/2022-es számú Kormányzati Határozat alkalmazási  keretszabályzatának 15. számú cikkelye értelmében, a meghatározott valamint a meghatározatlan időtartamra meghirdetett állások megpályázására a jelentkezők a következő általános feltételeket kell teljesítsék:

  • román állampolgársággal rendelkezik, Európai Unióhoz, Európai Gazdasági Övezethez tartozó ország vagy a Svájci Államszövetségnek az állampolgára;
  • ismeri a román nyelvet, szóban és írásban egyaránt;
  • az életkora megfelel, a törvényes előírások által megállapított legkisebb korhatárnak;
  • az egészségi állapota megfelelő a megpályázott állás betöltésére, amit a családorvos vagy egy illetékes egészségügyi intézmény által kiállított orvosi bizonyítvánnyal tud igazolni;
  • a meghirdetett állás követelményeinek megfelel, végzettség, szakmai régiség, illetve egyéb más feltételek tekintetében.
  • nincs végleges ítélete az emberiség ellen elkövetett, állam vagy hivatalos szervek elleni, szolgálati vagy szolgálattal kapcsolatos, az igazságügyi eljárások megakadályozása, csalás, korrupciós bűncselekedetek szándékos elkövetése miatt, ami összeférhetetlenné teszi az állásban kifejtett tevékenységek gyakorlásában, kivéve azt az esetet, ha rehabilitációban részesült;
  • nem tölt olyan büntetést, amellyel eltiltották a hivataltól, a foglalkozástól, a kereskedelemtől vagy a bűncselekmény elkövetéséhez használt tevékenységtől, illetve nem áll olyan biztonsági intézkedés hatálya alatt, amellyel eltiltották a hivataltól vagy a foglalkozás gyakorlásától.
  • nem követett el a 118/2019-s Törvény 1. cikkelyének (1) bekezdésében említett bűncselekményeket (szexuális bűncselekmények, személyek kihasználása vagy kiskorúak elleni bűncselekmények), valamint a 76/2008 Törvénnyel kiegészített a 35. cikkelye (1) bekezdés, h) pontnál említett bűncselekményeket.

A beiratkozási iratcsomókat Kájoni János Megyei Könyvtár székhelyén kell letenni Csíkszereda, Stadion u. 1/bis, az eredeti dokumentumok kíséretében, a hirdetés napjától számított 5 munkanapon belül (Hirdetés napja: 2023 február 06).

A versenyvizsga részvételi feltételeit és könyvészeti anyagát az intézmény székhelyén és az intézmény honlapján – https://konyvtar.hargitamegye.ro/ – tesszük közzé.

Bővebb felvilágosítást az intézmény székhelyén, és a 0266/371 988 telefonszámon kaphatnak az érdeklődők.

A versenyvizsgára jelentkezők egy iratcsomót kell összeállítsanak, amely a követező dokumentumokat tartalmazza:

  • beiratkozási kérés
  • személyi igazolvány – eredeti és másolat
  • Házasságlevél másolat, amennyiben történt névváltoztatás
  • végzettséget igazoló okirat eredeti és másolat
  • a munkakönyv másolatát, vagy esetenként, azokat az igazolásokat, amelyek bizonyítják a munkahelyi régiséget, szakmai régiséget és/vagy a szakmai képzettségnek megfelelő régiséget
  • erkölcsi bizonyítvány rendőrségtől
  • orvosi igazolás a családorvostól
  • viselkedés integritási tanúsítvány
  • önéletrajz

A versenyvizsga időbeli beosztása:

 2023. február 21-én, 10.00 órai kezdettel írásbeli próba

 2023. február 23-án, 10.00 órai szóbeli interjú,

A vizsgához szükséges iratcsomót 2023 február 6 – 2023 február 13 közötti időszakban lehet leadni – Kájoni János Megyei Könyvtár székhelyén Csíkszereda, Stadion u. 1/bis szám 08-18 óra között.

Érdeklődni és további információkat kérni a Kájoni János Megyei Könyvtár székhelyén és a következő telefonszámon lehet: 0266/ 371 988.

A versenyvizsga részvételi feltételeit és könyvészeti anyagát az intézmény székhelyén függesztjük ki, illetve az intézmény weboldalán http://konyvtar.hargitamegye.ro – tesszük közzé.

A versenyvizsga könyvészeti anyaga:

 Regulamentul de organizare şi funcţionare al Bibliotecii Judeţene „Kájoni János” Letölthető PDF

  1. Manual de biblioteconomie pentru bibliotecile mici / elaborat de Constantin Predescu, Georgeta Clinca, Ion Ciotloş. - Bucureşti : ANBPR, 1993
  2. Biblioteconomie : manual. -  Bucureşti : ANBPR, 1994
  3. Legea bibliotecilor nr. 334/2002 actualizată

Mellékletek és a versenyvizsgához szükséges letölthető dokumentumok:

Versenyvizsga hirdetése (román nyelvű, hivatalos, letölthető pdf)

Munkaköri leírás (letölthető pdf)

Beiratkozási nyomtatvány (letöltehtő pdf)

Gyulai Arthur

Menedzser

NYITVATARTÁS

HÉTFŐ - PÉNTEK:

8.00 - 18.00

SZOMBAT - VASÁRNAP:

ZÁRVA

Hasznos linkek

Hargita Megye Tanácsa

Hargita Megyei Kulturális Központ

Hargita Megyei
Hagyományőrzési Forrásközpont

Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ

Hargita Népe Kiadó

Hargita Kiadóhivatal –
Székelyföld Kulturális Folyóirat

Művészeti Népiskola

MáRC
24

115 éve

1909. március 24. Csíksomlyón meghalt Bándi Vazul tanár, a csíksomlyói főgimnázium tanára, igazgatója, történész.

Tovább ►

MáRC
20

85 éve

1939. március 20. Gyergyószentmiklóson született Kercsó Attila orvos, költő, tanulmányíró.

Tovább ►

MáRC
13

115 éve

1909. március 13. Kilyénfalván született Jakab Antal Gyulafehérvári megyéspüspök.

Tovább ►

<< < 2024 MÁRCIUS > >>
H K SZ CS P SZ V
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kérdéseire, a könyvtári szolgáltatással kapcsolatos észrevételeire a könyvtárosok válaszolnak
önnek e-mailban, amennyiben Ön kitölti az adatokat.

Kérdezd a könyvtárost