A vetélkedő résztvevői változatos feladatok során, játékos módon ismerkedhetnek Hargita megye történelmi és földrajzi jellegzetességeivel, hagyományaival, természeti értékeivel, a régióhoz kötődő híres emberek életével. Idén a verseny középpontjában olyan feladatok állnak, amelyek Hargita megyei személyiségek életével, munkásságával kapcsolatosak, akiknek 2022-ben születésük/haláluk kerek évfordulójára emlékezünk.
A következő iskolákból csatlakoztak a versenyhez:
Arany János Általános Iskola, Csíkszentimre (3 csapat)
Benedek Fidél Általános Iskola / Székelyszentlélek (1 csapat)
Hidegségi Általános Iskola, Gyimesközéplok (4 csapat)
Jókai Mór Általános Iskola, Tusnádfürdő (3 csapat)
Jókai Mór Általános Iskola, Zeteváralja (2 csapat)
Mártonffy János Általános Iskola, Szentegyháza (2 csapat)
Petőfi Sándor Iskolaközpont, Csíkdánfalva (3 csapat)
Székely Mózes Általános Iskola, Lövéte (2 csapat)
Az első fordulóban a feladatlap megoldása során maximum 105 pontot lehetett szerezni, a továbbjutók azok a csapatok, amelyek legkevesebb 90 pontot értek el.
AZ I. FORDULÓBAN TOVÁBBJUTÓ CSAPATOK: 7 település iskolájából 15 csapat
Ők azok, akik részt vehetnek és összemérhetik tudásukat a vetélkedő következő fordulóján is, amelyre 2022 őszén, az új tanévben kerül sor:
LeviRajZiTus / Korodi Levente, Gaál Zita, Kristó Rajmund
Jókai Mór Általános Iskola / Tusnádfürdő
Petőfisek / Dávid Levente, Juhász Andor, Pál Brigitta
Petőfi Sándor Iskolaközpont / Csíkdánfalva
Csíki lányok / Berszán Beáta, Berszán Noémi, Zsók Annamária
Petőfi Sándor Iskolaközpont / Csíkdánfalva
Kájoni íródeákjai / Antal Borbála, Csáki Károly, Zsigmond Ágnes
Petőfi Sándor Iskolaközpont / Csíkdánfalva
EsztKinCsilla / Butyka Eszter, Lázár Kincső, Sándor Csilla
Jókai Mór Általános Iskola / Tusnádfürdő
DLB Trio / Gál Somesan Denis Márk, Kedves Bence, Pánczél Levente
Jókai Mór Általános Iskola / Tusnádfürdő
Székely Trió / Gál Gabriella, Demeter Kincső, Demes Máté
Arany János Általános Iskola / Csíkszentimre
Pálszegi Trió / Lőrincz Bernadett, Bálint Botond, Udvari Ádám
Arany János Általános Iskola / Csíkszentimre
A lövétei három csodagyerek / Egyed Csaba, Gábos Bendegúz, György Márk
Székely Mózes Általános Iskola / Lövéte
Zúgó / Csillag Orsolya, Csillag Bianka, Tankó Zsóka
Hidegségi Általános Iskola / Gyimesközéplok, Hidegség
Csángó lányok / Ungurean Mónika, Tankó Diána, Pintyi Barbara
Hidegségi Általános Iskola / Gyimesközéplok, Hidegség
Hagyományőrzők / Tankó Kincső, Tankó Andrea-Katalin, Tankó Nikoletta
Hidegségi Általános Iskola / Gyimesközéplok, Hidegség
Triumvirátus / Hatos Emese, Bencédi Luca, Bernád Kriszta
Mártonffy János Általános Iskola / Szentegyháza
Benedek Fidél TörténÉszei / László Zsanett, Kovács Ágnes, Sólyom Annamária
Benedek Fidél Általános Iskola / Székelyszentlélek
Jávárdi / Timár Beátrix, Bukuri Kincső, Daradics Ramóna
Hidegségi Általános Iskola / Gyimesközéplok, Hidegség