Már korábban is vendégeskedett a szerző könyvtárunkban, ugyancsak itt mutattuk be tavaly a Puskás Tivadar, a nagy magyar feltaláló című kötetét, amelynek egyik társszerzője.
A jelenleg Sepsiszentgyörgyön élő szerző végzettsége, szakmája szerint biológus, Kolozsváron született 1931-ben. 1954-ben diplomázott a Babeş-Bolyai Tudományegyetem természetrajz karán. Az idősebb csíkszeredaiak közül sokan emlékeznek rá abból az időből, amikor Csíkszeredában is tanított, Az 50-es években az akkori Csík rajon iskoláiban tanított. Szépvízen, Csíkszeredában és Dánfalván. 1959-ben öt tanártársával és öt végzős diákkal együtt, politikai perben elítélték, 1964-ben szabadult.
1971–1989 között a Kovászna Megyei Növényvédelmi felügyelőség biológusaként dolgozott. A hetvenes évektől kezdődően több biológiai vonatkozású könyve jelent meg. A Magyar Köztársaság elnöke 2008-ban a Magyar Köztársaság Arany Érdemkeresztjével, Sepsiszentgyörgy Város Tanácsa pedig 2010-ben Pro Urbe-díjjal ismerte el társadalmi tevékenységét.
Az Alkonykor c. kötet rövid írásokat tartalmaz, olvasmányos, élményszerű történeteket amelyek elgondolkoztatják az olvasót, a szerző megoszt velünk gondokat, örömöket, egy gazdag élet tapasztalatait. A kötetet írásait Mirk László magyar szakos tanár bemutatásában ismerhettük meg, aki néhány rövid, de elgondolkodtató írást fel is olvasott a jelenlevőknek. Ezt követően a szerző beszélt írásairól, elmondta, hogy olyan témák, kérdések foglalkoztatták, amelyek mindannyiunk számára fontosak, emberi létünk problémái, többek között a barátság, a házastársi kapcsolatok, a neveléstudomány kérdései, az időskor problémái, a kötet címét is adó "alkonykor", és sok más, elgondolkodásra késztető kérdés.
Magyari Lajos közíró, a Háromszék napilap munktársa a kötet előszavában írja:
„Ahány ember, annyifélék vagyunk, de egy törvényszerűség mindenképpen igaz: élete tapasztalatait csak az oszthatja meg érdemben feleivel, aki nagy életet élt. Gazdag tapasztalásokat ért meg. S ebben nem szűkölködik Puskás Attila, aki megjárta az élet napfényes, de legsötétebb oldalait is, s megtapasztalhatta az emberi jóságot és gonoszságot egyaránt."