Nagy sikerrel mutatkozott be Csíkszeredában Herczku Ágnes énekes, Sinha Róbert gitárművésszel és Lackfi János költővel készült Zenés emberszabás című közös előadásával. Az előadók a Kájoni János Megyei Könyvtár meghívására érkeztek városunkba, a műsor egy készülő közös kiadvány, az Emberszabás színpadi változata. A Csíki Mozi negytermében szervezett előadást több mint 200-an láthatták, a közönség állva ünnepelte az előadókat a műsor végén. Részlet az előadásból a Youtube csatornán
Az előadók több székelyföldi helyszínen bemutatták műsorukat, a körút fő szervezője a Sepsiszentgyörgyi Bod Péter Megyei Könyvtár.
Sinha Róbert és Herczku Ágnes már több Lackfi-verset is hangszerelt, elnyerve a közönség és a költő tetszését is.
„Egy igazi jó megzenésítéssel új mű jön létre, hatásának felét a szöveg, felét a zene adja. Mondhatjuk úgy is, hogy a szöveg visszatalál a benne szunnyadó zenéhez. Ráadásul én is visszatalálok a bennem elvermelt zenészhez, hiszen valaha operaénekesnek készültem"- mondja Lackfi János egyik interjúban.
Hercku Ágnes gyönyörű énekhangján, Sinha Róbert gitárjátékával kísérve szólaltatott meg néhány csodálatos népdalt és feldolgozást a Lackfi versek mellett.
A Tengerszem, a Faggató, vagy a Semmidal című versek egyetemes sorai, ugyanakkor személyes igazságok, érzelmek és gondolattársítások, melyek Herczku Ágnes gyöngéd, mégis szenvedélyes hangján, Sinha Róbert bátor hangszerelésében mélyen megérintik a befogadót.
A Lackfi-versek közül a zsoltárokból kettőt Az összekeverés zsoltárát és A kiöntés zsoltárát hallottuk a költő előadásában. De humoros-parodisztikus prózai írásaiból is izelítőt kapott a közönség. Elhanzott néhány a Milyenek a magyarok? (2012), a Milyenek MÉG a magyarok? (2013) és a Három a magyar igazság (2014) című publicisztika-kötetek fergeteges humorú, parodisztikus szövegeiből. De olyan versekből is hallottunk, amelyeket a családi lét mindennapjai ihlettek, mint a Zsámbéki kör című Arany-paródia, a József Attila Altatójának párja a Keltető, az Anyám tyúkja átirataként született Apám kakasa.
Az előadás kezdete előtti kisebb incidens ellenére (mivel sokan nem kaptak jegyet az előadásra, néhányan megpróbáltak besurranni a terembe, a mozi alkalmazottja a törvényre hivatkozva, miszerint nem lehetnek pótszékek és állóhelyek a teremben, kitessékelte őket) vers és zene igazi ünnepe volt a bő másfél órás előadás, bizonyítva, hogy a kultúra, a vers ma is megtalálja közönségét. Lackfi János sokáig dedikálta köteteit az előadás után, a magával hozott kötetek szinte mind elfogytak.