A Természet Világa című folyóiratot mutatták be könyvtárunk előadótermében 2013. június 5-én délután, számos érdeklődő jelenlétében. A találkozó vendégei voltak: Dr. Staar Gyula főszerkesztő, Dr. Weszely Tibor marosvásárhelyi matematikus, tudománytörténész, valamint Dr. Oláh-Gál Róbert matematikus, Bolyai-kutató.
"144 év a természettudomány szolgálatában" címmel Staar Gyula főszerkesztő ismertette a folyóiratot, amely közel másfél évszázados múltra tekint vissza. Szily Kálmán, a neves fizikus, nyelvész és tudományszervező alapította 1869-ben, Természettudományi Közlöny címen. Ennek a folyóiratnak napjainkban a 144. évfolyama jelenik meg Természet Világa címmel, a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat lapjaként. A folyóirat szerzői között egykor és ma is megtalálható a magyar természettudományos műszaki értelmiség legjava. Ma is ez a szellemi erő élteti a folyóiratot, amely 2013-ban Millenniumi-díjat kapott - hangzott el a főszerkesztő vetítéssel kísért ismertetőjében.
Weszely Tibor marosvásárhelyi matematikus, egyetemi docens, tudománytörténész, Bolyai-kutató elsősorban azt emelete ki, hogy a Természet Világa a Kárpát-medence magyarságát összefogó folyóirat, szerkesztői a határokon túli magyar tudományos eredmények közlésére folyamatosan odafigyelnek. Oláh-Gál Róbert matematikus, Bolyai-kutató a „Bolyaiak a Természet Világában" című előadásában kifejtette, hogy a Bolyai-kutatás nem a matematikusok belügye, hanem az egész magyar kultúrtörténetet átfogja. Elsősorban azokról a kutatókról szólt, akik a folyóirat hasábjain a Bolyaiakkal kapcsolatos kutatási eredményeket közöltek. Weszely Tibor írására is felhívta a figyelmet, amely Bolyai János fennmaradt arcképének hitelességével kapcsolatosan a folyóirat egyik friss számában jelent meg, Márkos Ferenc amerikai festőművész Bolyai-festményével a borítón.
A találkozó alkalmával a Kájoni János Megyei Könyvtár a Természet Világa 40 évfolyamát kapta ajándékba, Forgách Béla nyugalmazott mérnök felajánlásának köszönhetően. A találkozó résztvevői a folyóirat friss számaiba is belelapozhattak, magukkal vihettek belőlük.